O nas

O firmie

Kim jesteśmy?

art.Locum S.A. to doświadczony ogólnopolski deweloper działający na rynku nieruchomości od 2000 roku.

Co robimy?

Budujemy mieszkania w największych miastach Polski oraz apartamenty wakacyjne w kameralnych nadmorskich miejscowościach. W ciągu 20 lat działalności (jako BRE.locum S.A., mLocum S.A. a ostatnio Archicom Polska S.A.) zrealizowaliśmy ponad 5200 lokali w 40 inwestycjach w Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu i Warszawie.

Gdzie się mieścimy?

Siedzibą spółki od początku jej istnienia jest Łódź. Obecnie posiadamy także oddziały w Poznaniu, Gdyni i Krakowie.

Co nas wyróżnia?

Stawiamy na dobrą jakość realizowanych inwestycji i rzetelną obsługę klienta. Dbamy by nasze osiedla łączyły w sobie funkcjonalność, estetyczny wygląd i wszechstronny komfort mieszkania. Jesteśmy aktywnym członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich – organizacji dbającej o wysokie standardy w branży deweloperskiej.
 

Nagrody i wyróżnienia

 • Nasz projekt "Tumskie Ogrody II" przy ul. Sienkiewicza we Wrocławiu otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie "Piękny Wrocław 2016". Inwestycja została doceniona przez jury w kategorii budynek wielorodzinny. Konkurs jest organizowany przez Prezydenta Wrocławia przy współudziale Towarzystwa Miłośników Wrocławia. W imieniu organizatora konkurs przeprowadza Wydział Architektury i Budownictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia.
 • Pierwszy etap Osiedla Nowe Dąbie (projekt: pracowania LJK Architekci) zwyciężył w kategorii architektura mieszkaniowa 2013 w konkursie "Kraków - mój dom", zorganizowanym przez Dziennik Polski wraz z Urzędem Miasta Krakowa. Było nam niezmiernie miło, iż nie tylko mieszkańcy Krakowa uznali to osiedle za miejsce ciekawe architektonicznie z dobrze urządzoną przestrzenią ale również kapituła konkursu, w skład której weszli znawcy architektury i urbanistyki, potwierdziła ten wybór. Przewodniczący jury prof. Witold Cęckiewicz o osiedlu powiedział: "To świetny zespół mieszkaniowy, który poza dobrze, funkcjonalnie rozwiązanymi mieszkaniami ma też zrealizowane z dużą pieczołowitością otoczenie."
 • Warszawski projekt Apartamenty Kochanowskiego został nagrodzony w organizowanym przez Polski Związek Firm Deweloperskich Ogólnopolski konkursie na "Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2008-2011". Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 18 października 2012r. na Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Apartamenty Kochanowskiego zostały nagrodzone aż w trzech kategoriach:

          - dyplom dla najlepszego projektu deweloperskiego zrealizowanego w latach 2008-2011 w kategorii Zabudowa przyjazna środowisk

  - III miejsce w kategorii Zespół budynków wielorodzinnych

          - II miejsce w kategorii Zabudowa zgodna z zasadą zrównoważonego rozwoju.
         

W konkursie wzięło udział aż 46 inwestycji deweloperskich niemal ze wszystkich największych miast Polski: Warszawy, Gdyni, Gdańska, Wrocławia, Poznania, Krakowa. Warto nadmienić, iż konkurs nie był dedykowany jedynie firmom deweloperskim wchodzącym w skład Polskiego Związku Firm Deweloperskich - każdy projekt mieszkaniowy, spełniający wymogi (czyli główne to pozwolenia na użytkowanie wydane między 1 stycznia 2008 a 31 grudnia 2011) mógł stawać w konkursowe szranki. To dla nas wielki zaszczyt, że mogliśmy znaleźć się w gronie najlepszych inwestycji mieszkaniowych w Polsce.

 • Zostaliśmy lauretem wyróżnienia Diamenty Forbesa 2010 czyli znaleźliśmy sie na liście polskich przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość.
 • W 2008 roku w konkursie Budowa Roku organizowanym przez PZiTB nasze poznańskie Osiedle "Przylesie Marcelin" otrzymało Nagrodę III-go stopnia.
 • Projekt architektoniczny zrealizowanego przez nas Zespołu Mieszkaniowego "Horyzont" we Wrocławiu został nagrodzony podczas Regionalnego Przeglądu Architektury 2003, organizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Polskich. Autorami projektu są Maciej Olechnowicz, Marcin Dziewoński i Bartosz Łukaszewicz.


 

Polski Związek Firm Deweloperskich

Jesteśmy członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, skupiającego największych deweloperów działających na rzecz rozwoju rynku mieszkaniowego w Polsce. W naszej działalności przestrzegamy zasad Kodeksu Dobrych Praktyk w relacjach Klient-Deweloper, stworzonego przez PZFD.

Certyfikat Dewelopera

art.Locum S.A. niemal od początku swojej działalności jest w wąskim gronie kilkudziesięciu firm deweloperskich, które zostały wyróżnione Certyfikatem Dewelopera. To prestiżowe wyróżnienie przyznała nam po raz pierwszy 9 grudnia 2002 Kapituła Certyfikatu Dewelopera działająca przy Krajowej Izbie Budownictwa (obecnie przy Polskim Związku Pracodawców Budownictwa) i od tego czasu jesteśmy nieprzerwanie laureatem tego wyróżnienia.

Certyfikat potwierdza:

 • wiarygodność dewelopera
 • wysoką jakość ofert inwestycyjnych
 • rzetelne wypełnianie zobowiązań w stosunku do Klientów

 

Certyfikat Dewelopera jest przyznawany rzetelnym i wiarygodnym podmiotom, po przeprowadzeniu weryfikacji bezpieczeństwa prawnego inwestycji oraz sytuacji finansowo-ekonomicznej firmy. W procesie tym oceniana jest także rzetelność wykonawcza.

Klienci, którzy zdecydują się nam zaufać mogą być pewni bezpieczeństwa swoich inwestycji, ponieważ:

 • sprzedaż rozpoczynamy będąc właścicielem gruntu, posiadając pozwolenie na budowę
 • posiadamy fachową, doświadczoną, sprawdzoną i lojalną kadrę na każdym odcinku projektu
 • prowadzimy profesjonalny nadzór i monitoring techniczny oraz kontrolę finansową budowy
 • nasze mieszkania są przyjazne dla użytkownika i otoczenia, funkcjonalne i zgodne z potrzebami Klientów
 • jesteśmy elastyczni - na etapie budowy realizujemy indywidualne potrzeby Klientów
 • wysoka jakość inwestycji jest naszym priorytetem

 

Dane Spółki

art.Locum S.A.
ul. Piotrkowska 173
90-447 Łódź

NIP: 725-17-91-037
REGON: 472370926

Sąd: Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia, Sąd Gospodarczy, XX Wydział Krajowego Rejestru Sądowego, ul. Pomorska 37, 90-928 Łódź

KRS 0000291818

Kapitał zakładowy: 27 688 000 zł

Nota prawna

art.Locum S.A. zastrzega, że dane zamieszczone w niniejszym serwisie internetowym mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Rzuty mieszkań prezentowane w serwisie mają charakter jedynie orientacyjny, a powierzchnie mieszkań i lokali użytkowych są przybliżone i mogą ulec zmianie w trakcie realizacji inwestycji. art.Locum S.A. zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w całości czy w części informacji zawartych na niniejszej stronie bez uprzedzenia. art.Locum S.A. nie ponosi odpowiedzialności za dokładność, aktualność i kompletność informacji publikowanych na niniejszej stronie internetowej. Wszelkie prawa do całej zawartości niniejszego serwisu internetowego są zastrzeżone. Każdy użytkownik serwisu ma prawo do pobierania i drukowania całych stron lub ich fragmentów pod warunkiem, że nie narusza praw autorskich oraz praw z rejestracji znaków towarowych należących do art.Locum S.A. Żadna część serwisu internetowego nie może być wykorzystywana w celach komercyjnych poprzez kopiowanie w całości lub części, udostępniana lub wykorzystywana w jakikolwiek inny sposób bez uprzedniej pisemnej zgody art.Locum S.A.
©2021 art.Locum S.A.
O nas | Polityka prywatności |